European Regional Science Association (ERSA) – Sekcja Polska zaprasza do udziału w III edycji Konkursu naukowego na najlepszą pracę dyplomową / naukową z zakresu szeroko pojętej regionalistyki.
Do Konkursu mogą być zgłaszane prace w czterech kategoriach: licencjackie, inżynierskie, magisterskie i doktorskie, obronione na dowolnej uczelni i kierunku studiów związanych z procesami rozwoju lokalnego / regionalnego / terytorialnego.
Na laureatów czekają nagrody w postaci:
- nieodpłatnego członkostwa w ERSA-Sekcja Polska oraz Regional Science Association International (RSAI) przez okres jednego roku (kolejnego roku kalendarzowego po roku konkursu)
- dyplomu,
- konsultacji naukowej w przypadku gdy laureat podejmie decyzję o opracowaniu na podstawie wyróżnionej pracy artykułu do recenzowanego czasopisma naukowego,
- wystąpienia w konkursowej sesji specjalnej podczas konferencji naukowej organizowanej przez ERSA–Sekcja Polska.
Kapituła Konkursu przyznaje także dyplomy dla promotorów nagrodzonych prac.
Zgłoszeń udziału w Konkursie mogą dokonywać zarówno autorzy prac, jak i promotorzy za zgodą autora. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie w zakładce „Konkurs”. Zgłoszenia prac należy przesłać do 31 lipca 2023 r.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem: konkurs (at) ersa.org.pl
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.
Wyniki
W III edycji konkursu ERSA – Sekcja Polska przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
W grupie prac doktorskich przyznano jedną nagrodę II stopnia, którą otrzymała:
- dr Agnieszka Majorek za pracę pt. „Wartość niewykorzystanych przestrzeni miejskich” (promotor prof. dr hab. Krystian Heffner; Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)
W grupie prac magisterskich przyznano jedną nagrodę i jedno wyróżnienie.
Nagrodę II stopnia otrzymała:
- mgr Klaudia Kamińska za pracę pt. „Jak podejście terytorialne działa w obszarze ochrony środowiska? – studium przypadku Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w wybranych aglomeracjach w Europie” (promotor dr hab. Aleksandra Nowakowska, prof. UŁ; Uniwersytet Łódzki)
Wyróżnienie otrzymała:
- mgr inż. Wiktoria Tarka za pracę pt. „Ocena skali procesów suburbanizacji w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Stalowej Woli” (promotor dr hab. Bogusława Baran-Zgłobicka, prof. UMCS; Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
W grupie prac licencjackich i inżynierskich przyznano jedną nagrodę i jedno wyróżnienie.
Nagrodę II stopnia otrzymała:
- Wiktoria Bąkała za pracę pt.: Jakość woonerfu jako przestrzeni publicznej w świetle aktywności użytkowników. Studium przypadku ul. Traugutta w Łodzi” (promotor dr Jakub Zasina; Uniwersytet Łódzki)
Wyróżnienie otrzymała:
- Paulina Zglińska za pracę pt. „Jakość życia a forma urbanistyczna osiedla mieszkaniowego. Studium porównawcze łódzkich osiedli Radogoszcz Wschód i Radogoszcz Zachód” (promotor dr Jakub Zasina; Uniwersytet Łódzki)
Nad przebiegiem konkursu zgodnie z przyjętym regulaminem czuwała Kapituła w składzie:
– dr hab. Maciej Turała, prof. UŁ – przewodniczący
– prof. dr hab. Paweł Churski
– dr hab. Aleksandra Nowakowska, prof UŁ
– dr hab. Katarzyna Kopczewska, prof. UW
– dr Dagmara Kociuba – sekretarz
Wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym i ich promotorom serdecznie gratulujemy!